× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
trądzik

Sposoby leczenia aktywnego trądziku skóry

Skóra z krostami, grudkami i zaskórnikami to problem, z którymi zmagasz się od pewnego czasu? Sprawdź, jakie metody pomogą Ci zniwelować lub całkowicie wyleczyć trądzik! Trądzik to choroba przewlekła, dotyka nie tylko młodzieży, ale także dzieci i osoby dojrzałe. Polega na wydzielanej zbyt dużej ilości sebum, które obciąża skórę i zatyka pory, w efekcie czego powstają zmiany skórne, takie jak guzki, krostki, zaskórniki, czy grudki. Ze względu na dużą ilość na twarzy gruczołów łojowych, które odpowiadają za produkcję sebum, najczęściej problemy skórne związane z tym schorzeniem objawiają się w obszarze strefy T oraz linii włosów lub rzadziej, na policzkach.

Przyczyny trądziku:

  • stres,
  • nieodpowiednia dieta,
  • nieprawidłowa gospodarka hormonalna,
  • zanieczyszczenia środowiska,
  • podłoże genetyczne,
  • nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak.

Dlaczego warto pozbyć się trądziku?

Choć pozbycie się trądziku nie jest łatwe, warto skupić się na rozwiązaniu tego problemu, ponieważ brak leczenia może wpłynąć na pogorszenie kondycji skory. Po usunięciu trądziku:

  • Pory nie są zatkane.
  • Skóra może swobodnie oddychać.
  • Skóra jest delikatniejsza, gładka oraz wydaje się młodsza.
  • Czujesz się pewniej dzięki dobrej kondycji skóry.

Metody usuwania trądziku – jak pozbyć się trądziku?

Pielęgnacja dostosowana do potrzeb

Dobranie odpowiedniej pielęgnacji to ważny element w walce z trądzikiem. Mycie delikatnymi płynami, które nie podrażnią i nie przesuszą skóry, wspomoże prawidłowe działanie gruczołów łojowych. Następny krok to tonizowanie skóry, by nadać jej odpowiednie pH, głębokie nawilżanie pomoże natomiast zrównoważyć wydzielanie sebum, a co za tym idzie – zmniejszyć ilość pojawiających się wyprysków.

Odpowiednia dieta

Aby dieta wspomagała proces zmniejszania trądziku, należy spożywać produkty bogate w witaminy B6, B2, a także niacynę (która naturalnie zmniejsza łojotok). Posiłki zawierające witaminę A wspomogą regulację złuszczania naskórka. Spożywanie produktów bogatych w cynk sprawi, że stany zapalne będą złagodzone oraz trądzik szybciej się wyleczy.

Konsultacja z dermatologiem

Wizyta u dermatologa to również dobry pomysł. Specjalista sprawdzi / zbada nasilenie choroby oraz zaleci odpowiednie leczenie lub zabiegi. Niestety wiąże się to z częstymi wizytami u lekarza oraz kosztami.

Zabiegi kosmetologiczne

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny polega na bezpiecznym oczyszczeniu skóry, usuwa martwy naskórek oraz zanieczyszczenia bez podrażniania skóry. Zabieg wykonuje się za pomocą urządzenia, które wytwarza fale dźwiękowe. Dzięki drganiom martwe komórki zostają usunięte, a świeży naskórek nie posiada nadmiaru sebum. Po zabiegu peelingiem kawitacyjnym skóra przyswoi produkty nawilżające (np. sebum) w dużo większym stopniu, niż po manualnym oczyszczaniu twarzy.

Leczenie trądziku za pomocą lasera

W leczeniu trądziku mogą pomóc również profesjonalne narzędzia dostępne w specjalistycznych salonach kosmetologicznych. Jednym z takich produktów jest Clear Skin Pro Alma Harmony Pro. Clear Skin Pro działa na wszystkie rodzaje trądziku. Niezależnie od tego, czy borykasz się z zaskórnikami, grudkami, czy krostkami, to urządzenie zmniejszy dolegliwości. Specjalna technologia niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie pryszczy i zmian skórnych. Dodatkowo zabieg z wykorzystaniem Clear Skin Pro odmładza skórę oraz poprawia jej jędrność i elastyczność, a także zmniejsza pory.

Pamiętać należy, że trądzik nie zniknie w ciągu kilku dni. Najważniejsze w walce z trądzikiem są systematyczność oraz cierpliwość. Nie zniechęcaj się, jeśli po tygodniu nie zauważysz różnicy. Pozbywanie się trądziku jest kwestią indywidualną – u jednej osoby może trwać kilka miesięcy, u innej – nawet kilkanaście.