× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
perły księżniczki

Perły Księżniczki – jak i kiedy warto stosować ziołowe globulki?

Medycyna chińska słynie ze swojego pozytywnego podejścia do naturalnych sposób leczenia wielu przypadłości, chorób i schorzeń. Perły Księżniczki to ziołowe tampony, których skład został opracowany w zgodzie z tradycyjnymi chińskimi recepturami. Mają one oczyszczać drogi rodne i tym samym na wiele sposobów pozytywnie wpływać na zdrowie kobiety, która je stosuje. Kiedy mogą one okazać się pomocne i jak się je stosuje?

Czym są chińskie Perły Księżniczki?

Nazwa Perły Księżniczki idealnie pasuje do malutkich okrągłych tamponów wypełnionych naturalnymi składnikami. Mają one wiele właściwości prozdrowotnych, do których głównie należy oczyszczanie szyjki macicy i pochwy.

W ich wnętrzu znaleźć można zioła doceniane od lat w medycynie chińskiej. Jest to na przykład kora i liście katechu stosowanego przy stanach zapalnych błony śluzowej albo przeciwzapalny i antybakteryjny ałun. W składzie znajduje się także między innymi smocze drzewo o działaniu przeciwzapalnym oraz boraks znany jako naturalny środek przeciwgrzybiczy.

Kiedy należy stosować Perły Księżniczki? Mogą one okazać się skuteczne w zatrzymaniu nawracających infekcji intymnych, zarówno pochodzenia bakteryjnego, jak i grzybiczego. W naturalny sposób pomagają one w usunięciu torbieli na jajnikach, mięśniaków, albo nadżerek. Co więcej, wpływają one na poprawę satysfakcji seksualnej, a nawet jakości cery. Ziołowe tampony stanowią dobre uzupełnienie tradycyjnego leczenia, a czasami również jego całkowitą alternatywę.

Stosowanie ziołowych tamponów medycyny chińskiej

Jedną ziołową globulkę aplikuje się na 3 dni, po czym należy zastosować 2 dni przerwy od kuracji. Proces ten powtarza się przez pełny miesiąc. W oryginalnym opakowaniu tamponów Perły Księżniczki firmy Fohow znajduje się 6 globulek, każda zapakowana w osobne opakowanie foliowe, a więc odpowiednią ilość na czas całej zalecanej terapii.

Globulki można stosować także profilaktycznie, najlepiej raz w miesiącu, a jeśli wystąpi potrzeba, raz w tygodniu. Ich stosowanie trzeba jednak odsunąć w czasie podczas menstruacji – nie chłoną one krwi, a mogą utrudniać naturalne oczyszczanie się organizmu w tym czasie.