× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
mezoterapia igłowa

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym: 5 powodów, aby uznać ten zabieg za ulubiony

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, nazywana też ,,wampirzym liftingiem”, to ulubiony zabieg gwiazd: Kim Kardashian i Joanny Krupy, który szybko stał się ulubieńcem rzeszy kobiet. Osocze bogatopłytkowe pomaga rozwiązać wiele problemów urodowych. Stosuje się je do redukcji zmarszczek, wyrównania kolorytu, a przede wszystkim naturalnego odmładzania skóry. Poznaj efekty, jakie daje mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Może dołączysz do grona jego zwolenniczek?

Osocze bogatopłytkowe – naturalny stymulator skóry 

Mezoterapię, czyli odmładzanie przez nakłuwanie, przeprowadza się z zastosowaniem różnych preparatów. Podczas nakłuwania skóry podaje się koktajle witaminowe, specjalnie dobrane serum, kwas hialuronowy… jednak żaden preparat nie ma tylu zalet, co osocze bogatopłytkowe. To skoncentrowane płytki krwi zawierające czynniki wzrostu, białka, peptydy i inne, cenne substancje, które naturalnie pobudzają skórę do regeneracji. Zdaniem lekarza medycyny estetycznej z Kliniki Melitus , Marioli Gałązki , mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest jednym z najefektywniejszych zabiegów anti-age, ponieważ oddziałuje na skórę wielokierunkowo i przynosi wielokierunkowe efekty, wygładza skórę, poprawia koloryt, przyspiesza procesy gojenia, co jest ważne zwłaszcza po zabiegach dermatologicznych. Dlatego mezoterapię osoczem bogatopłytkowym zaleca się po zakończonym leczeniu laserowym bądź peelingach chemicznych. 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – długotrwały efekt poprawy

Po zabiegu z osoczem bogatopłytkowym trzeba uzbroić się w cierpliwość. Mezoterapia jest techniką nakłuwania skóry, po której może wystąpić chwilowy obrzęk i lekkie zaczerwienienie. To normalne skutki uboczne, które szybko znikają ze skóry, a także z pamięci. Pełniejsze efekty zabiegu widać kilka-kilkanaście dni po jego wykonaniu. Od tego czasu poprawa kondycji cery jest narastająca, z każdym kolejnym dniem zauważa się cudowne działanie osocza. Wywołana nim biorewitalizacja to proces, który zachodzi w głębokich warstwach skóry właściwej i potrzebuje czasu, aby ukazać swoje efekty na powierzchni. Najpierw odbudowują się struktury macierzy wewnątrzkomórkowej, następnie skóra staje się coraz lepiej napięta, elastyczna i promienista. To rezultat syntezy powstania nowych włókien kolagenowych, na co potrzeba około sześciu miesięcy. Jego efekty utrzymują się znacznie dłużej.

 Osocze bogatopłytkowe – to nie jest poprawianie urody, lecz wydobywanie jej z natury

Efekt osocza bogatopłytkowego jest bardzo naturalny, subtelny. Mezoterapia pobudza naturalne procesy naprawcze skóry, która po prostu odzyskuje zdrowy wygląd. Odmłodzenie jest skutkiem ubocznym, z czego trudno się nie ucieszyć!

Materiał autologiczny – 100% hipoalergiczny

Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego przeprowadza się nawet u osób ze skórą wrażliwą,które mają  problemy po użyciu  niektórych preparatów  kosmetycznych. Osocze jest materiałem autologicznym, uzyskanym z krwi obwodowej pacjenta, dlatego jest dobrze tolerowane przez organizm. Dobrze, a sądząc po efektach zabiegu, nawet bardzo dobrze!

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – komfortowy zabieg

Nazwa ,,wampirzy lifting” może nie kojarzyć się zbyt dobrze. Ostrzykiwanie skóry również. Jednak to tylko wrażenie. W rzeczywistości mezoterapia jest procedurą komfortową, co zapewnia znieczulenie miejscowe. Ponadto stosuje się do niej nowoczesne protokoły postępowania i technologie, które pozwalają przeprowadzić zabieg szybko i bezboleśnie. Mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym w warszawskiej Klinice Melitus trwa zaledwie 20 minut, więc nie zajmuje wiele czasu. Czy warto się na nią zdecydować? Zabieg jest krótki ,  dość komfortowy, a osocze to materiał w 100% naturalny i skutecznie stymulujący skórę do odnowy. Jej efekty cieszą przez długi czas – zachęca dr. Mariola Gałązka. My już wiemy, że to nasz ulubiony zabieg, a Ty?

Jeśli chcesz wypróbować moc osocza bogatopłytkowego na własnej skórze, umów się na wizytę w Klinice Melitus w Warszawie: https://klinikamelitus.pl/kontakt/