× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
skóra dojrzała

Jak zadbać o starzejącą się skórę

Starzenie skóry może nas zaskoczyć. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że biologiczny proces starzenia zaczyna się już w okolicach dwudziestego piątego roku życia i znacząco przyspiesza po trzydziestce. Nie jest to jednak powód do obaw. Możemy zrobić naprawdę wiele, aby ten proces spowolnić i złagodzić jego skutki.

Najlepiej zacząć w domu

Zanim udamy się do specjalisty, samodzielnie zadbajmy o swoją skórę. Istnieje wiele domowych, codziennych sposobów, które pozwalają zatrzymać proces starzenia.

Pierwszy z nich, to picie odpowiedniej ilości wody. Szacuje się, że dorosła osoba powinna każdego dnia wypijać co najmniej dwa litry wody, co oczywiście jest również uzależnione od temperatury i poziomu wysiłku fizycznego.

Właściwe nawodnienie sprawia, że nasza skóra zachowuje zdrowy wygląd, jędrność i elastyczność. Równie istotna jest zbilansowana dieta, odpowiednia długość snu czy unikanie stresu.

Poza tym warto pamiętać także o nawilżeniu i odżywieniu skóry. Należy stosować kremy bogate w witaminę A i C czy koenzym Q10. Pamiętajmy, że trzeba je dobierać stosownie do wieku i stanu cery.

Kolejny sposób na dbanie o starzejącą się skórę, to unikanie szkodliwych promieni UV, czyli ochrona przed słońcem. O nakładaniu filtrów ochronnych musimy pamiętać przez cały rok i w każdym wieku, ponieważ promienie słoneczne nie tylko latem niszczą naszą skórę.

W domowym zaciszu nie należy zapominać o starannym demakijażu, który trzeba wykonać przed snem. Dlaczego? To bardzo istotne w kontekście naturalnej regeneracji skóry, która nocą jest możliwa, kiedy nie blokują jej elementy makijażu.

Ważna wizyta u kosmetologa

Gamę domowych i codziennych sposobów na dbanie o starzejącą się skórę warto uzupełnić profesjonalnymi zabiegami, jakie oferują kliniki urody. To sprawdzone metody o wysokiej skuteczności, które pozwalają na osiągnięcie jeszcze bardziej satysfakcjonujących efektów.

Eksperci polecają m.in. stymulację komórkową twarzy, która przywraca skórze gęstość i sprawia, że zmarszczki ulegają wypełnieniu, a także zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, który skutecznie pomoże w walce z tzw. kurzymi łapkami. W regeneracji skóry sprawdza się z powodzeniem mezoterapia igłowa.

Zaufaną klinikę urody warto odwiedzić w celu konsultacji z kosmetologiem, który doradzi nam indywidualne i najlepsze dla nas sposoby oraz zabiegi dbania o starzejącą się skórę oraz zaproponuje dedykowaną pielęgnację domową.

Artykuł powstał przy współpracy z kliniką urody Beauty Duty.