× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
BIOTYNA

Co to jest biotyna – jakie skutki niesie za sobą niedobór biotyny?

Biotyna jest substancją bardzo ważną dla naszego organizmu. Dzięki niej nasze włosy i paznokcie są piękne i zdrowe. Niedobór biotyny jest przyczyną nadmiernego wypadania włosów, kiepskiej kondycji skóry czy łamiących się paznokci. Jak temu zapobiec?

Czy dostępne są na rynku leki z biotyną? Kto może przyjmować biotynę w tabletkach i jak ją prawidłowo dawkować?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Kiedy występuje niedobór biotyny?
  • Biotyna tabletki- gdzie kupić lek bez recepty?
  • Czy biotyna na wypadanie włosów może być stosowana cały czas?
  • Jakie objawy daje niedobór biotyny?
  • biotyna na porost włosów- czy to działa?
  • Suplementy diety z biotyną- gdzie można je kupić?

Pamiętajmy, że biotyna wpływa na nasz układ nerwowy i wspomaga proces powstawania keratyny niezbędnej dla naszej skóry, paznokci i włosów.

Jeśli zmagasz się z problemem wypadania włosów to biotyna lek jest dla Ciebie. Biotyna poprawia kondycję naszych włosów i paznokci. W przypadku poważnych problemów związanych właśnie z wypadaniem włosów czy dużą łamliwością paznokci lek z biotyną jest najlepszym rozwiązaniem. Co ważne biotyna lek jest dostępny bez recepty.

Lek z biotyną – co to jest biotyna i jakie ma działanie?

Biotyna to substancja bardzo ważna dla naszego organizmu.  Zmniejszenie stężenia biotyny w organizmie może mieć negatywne skutki, które potrafią być uciążliwe.

Jak wiadomo nasz organizm potrzebuje biotynę, składnik wspomagający procesy powstawania keratyny odpowiadającej za różnicowanie się komórek skóry, paznokci oraz włosów. Biotyna ma także swój wkład w sferę prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Właściwy poziom biotyny w organizmie daje efekt w postaci zdrowych i lśniących włosów oraz mocnych paznokci. Jednak są sytuacje, kiedy ten właściwy poziom jest zaburzony i musimy zastosować lek zawierający biotynę.

Przyjmując lek z biotyną przeciwdziałamy między innymi wypadaniu włosów i nadmiernemu łamaniu się paznokci. Przyjmowanie biotyny w tabletkach poprawia znacznie kondycję włosów i paznokci.

Niedobór biotyny a wypadanie włosów i łamliwe paznokcie

Niedobory biotyny występują u osób, które mają problemy zdrowotne. Na przykład powiązane   z prawidłowym wchłanianiem pokarmów. Jest to związane z tym, że biotyna występuje w żywności na przykład w żółtkach jaj czy wątróbce. Dlatego odpowiednia ilość biotyny w organizmie może być zaburzona właśnie przez problemy pokarmowe lub niewłaściwą dietę.

  Na szczęście niedobór biotyny można uzupełnić za sprawą produktu leczniczego, jakim jest biotyna lek w tabletkach.