× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
pielęgnacja ciała

Codzienna pielęgnacja ciała – Twój niezbędnik

Kosmetyki naturalne eeny meeny bazują na naturalnych składnikach, które pozyskiwane są w całkowicie naturalny sposób. Dzięki temu nie zawierają konserwantów ani sztucznych substancji zapachowych, które mogą powodować podrażnienia skóry. Kosmetyki naturalne mogą być stosowane przez osoby o wrażliwej skórze, a także kobiety w ciąży i dzieci.  W skład tych preparatów wchodzą olejki, ekstrakty ziołowe, witaminy i inne składniki, które najlepiej działają na skórę, włosy, paznokcie i całe ciało. W ofercie znajdziesz szeroką gamę produktów do pielęgnacji twarzy, włosów i ciała. 

Korzyści ze stosowania naturalnych kosmetyków 

Jedną z największych zalet jest to, że nie zawierają żadnych szkodliwych chemikaliów, a także są nietoksyczne.  Kosmetyki naturalne do ciała są specjalnie stworzone, aby zapewnić potrzebną pielęgnację Twojej skórze i włosom. Są dobre dla osób, które mają wrażliwą skórę i alergie. Pomagają one zapobiegać problemom skórnym, takim jak trądzik, zmarszczki i inne podrażnienia skóry dzięki zastosowanym naturalnym składnikom. Zawierają również przeciwutleniacze, które mogą pomóc w zwalczaniu szkodliwych wolnych rodników, które z czasem uszkadzają komórki. Oprócz tych korzyści naturalne produkty nie mają również żadnych skutków ubocznych, więc nie musisz się martwić o jakiekolwiek podrażnienia podczas ich regularnego stosowania.  Produkty naturalne nadają skórze zdrowy blask i sprawiają, że będziesz wyglądać młodziej niż kiedykolwiek wcześniej. 

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna 

Dzięki naturalnym kosmetykom zadbasz o swoje ciało nawet na wakacjach. Kosmetyki naturalne zapewniają ochronę przed uszkodzeniami skóry i przedwczesnym starzeniem spowodowanym ekspozycją na słońce. Organiczne filtry przeciwsłoneczne zawierają substancje, które chronią skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Są znacznie lepsze od produktów syntetycznych, ponieważ nie zatykają porów skóry, co ułatwia jej oddychanie. Ponadto kosmetyki naturalne zawierają wiele składników, które łagodzą podrażnienia, nawilżają i regenerują naskórek. Wybierając produkt z filtrem przeciwsłonecznym, warto postawić na wysoki filtr UV . Im wyższa wartość SPF kosmetyku, tym skuteczniej chroni naszą skórę.

Najlepsze kosmetyki dla kobiet w ciąży oraz dzieci

Dzieci i kobiety w ciąży są najbardziej wrażliwymi grupami w populacji dlatego zaleca się stosowanie kosmetyków pochodzenia naturalnego, aby nie narażać ich na niepożądane skutki uboczne. Ponadto charakteryzują się znacznie wyższą jakością niż produkty kosmetyczne przeznaczone dla ogółu społeczeństwa. Oprócz tego, że kosmetyki naturalne są bezpieczne dla kobiet w ciąży i dzieci, należy również pamiętać, że są one również ekologiczne i biodegradowalne. Oznacza to, że nie ma skutków ubocznych dla naszego zdrowia ani środowiska.