× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
opalanie

Jak się zdrowo opalać?

To właśnie latem wszyscy prezentujemy się zdecydowanie najkorzystniej. Możesz całkowicie zrezygnować z makijażu, bo twoja muśnięta słońcem skóra wygląda tak promiennie, że nie wymaga żadnych poprawek. Efekt ten uzyskujesz poprzez opalanie. Pamiętaj jednak, że mimo iż słońce wpływa korzystnie na wygląd skóry, to jednak potrafi jej też solidnie zaszkodzić, jeżeli stosujesz je bez umiaru i nie dbasz o pielęgnację ciała na wakacjach.

Być może czytasz ten tekst dlatego, bo przez własne niedbalstwo nabawiłaś się już pewnych problemów. Nie chciałaś używać kosmetyków do opalania i doprowadziłaś do podrażnienia lub oparzenia skóry, która teraz swędzi, piecze i jest wrażliwa nawet na najdelikatniejszy dotyk. Jej regeneracja wymaga czasu, ale możesz ją wspomóc w tym procesie. Przede wszystkim odpuść sobie opalanie przez najbliższych kilka tygodni, a wychodząc na plażę lub na basen, zawsze korzystaj z bardzo wysokich filtrów. Oprócz tego pielęgnuj skórę nawilżającymi i kojącymi mleczkami oraz balsamami. Wybieraj te o lekkiej i szybko wchłaniającej się konsystencji. A jeśli twojej skórze nawet takie preparaty nie są w stanie pomóc, koniecznie udaj się do apteki po bardziej specjalistyczne maści. Ulgę przyniosą ci również chłodne prysznice i polewanie się zimną wodą.

A na przyszłość pamiętaj, że kosmetyki do opalania to nie fanaberia, a bardzo ważna ochrona dla twojej skóry. Powinnaś zawsze z nich korzystać. Myśl o tym wcześniej i przed wakacyjnym wyjazdem kupuj przynajmniej kilka opakowań dobrego kremu z filtrem.