× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
dieta

Czym jest dieta kopenhaska?

Nie stworzono jeszcze bardziej rygorystycznego jadłospisu odchudzającego od diety kopenhaskiej. Każdy mógł już o niej usłyszeć i każdy wie, jak trudna jest ona do przeprowadzenia. Niewielu osobom udaje się na niej wytrwać. A trudno się temu dziwić, skoro przez większość czasu w roli śniadania występuje na tej diecie kawa z kostką cukru. Dorosły człowiek potrzebuje natomiast znacznie więcej energii do zachowania prawidłowej pracy organizmu. Ten, kto naprawdę chce schudnąć, potrafi jednak znieść wiele, by tylko osiągnąć swój zamierzony cel.

Dieta kopenhaska opiera swoje działanie na generowaniu bardzo dużego deficytu kalorycznego. Spożywa się na niej niewiele kalorii. Jest ich tak mało, że już po paru dniach człowiek chodzi na niej dosłownie wycieńczony i zupełnie nieświadomie rezygnuje z jakichkolwiek dodatkowych aktywności, by tylko nie utracić więcej energii. To taka prawie głodówka. Niby człowiek coś je, ale je tak niewiele, że jego organizm nie może działać normalnie. Wszystkie procesy spowalniają i koniec końców pojawia się skrajne uczucie zmęczenia. Dlatego właśnie tak niewielu osobom udaje się przejść przez wszystkie trzynaście dni diety.

Trzeba jednak powiedzieć, że ta dieta naprawdę działa. Jest skuteczna, o czym można przeczytać i na stronach internetowych poświęconych tematyce zdrowego żywienia, i na forach internetowych, na których udzielają się osoby, które same odchudzały się w ten sposób. W przeciągu niecałych dwóch tygodni da się zrzucić nawet kilka kilogramów. Jest to wyraźny spadek, który widać gołym okiem – zdecydowanie korzystnie wpływa on na wygląd sylwetki.