× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
cellulit

Co przyczynia się do powstawania cellulitu?

Cellulit to jeden z najważniejszych problemów z jakim zmagają się kobiety w każdym wieku. Niezależnie od tego jaki jest ich wiek czy też waga. Przypadek ten dotyka zarówno nastolatki jak i dorosłe dojrzałe kobiety. Co tak właściwie kryje się pod nazwą cellulit i co jest jego przyczyną?

Cellulit jest to nic innego jak krótko mówiąc tkanka tłuszczowa, a mówiąc konkretnie jej nadmiar. Nadmiar tkanki tłuszczowej jest nieprawidłowo rozłożony co powoduje powstawanie zbitych, często przerośniętych grudek, które tworzą na skórze pomarańczową fakturę. Ze względu na nieestetyczny i szpecący wygląd każda kobieta pragnie się go jak najszybciej pozbyć.

Co powoduje, że nasz organizm odkłada tkankę tłuszczową w nieprawidłowy sposób?
Jednym z czynników powodujących tą przypadłość jest zła, prowadzona w nieprawidłowa sposób dieta, gromadzenie się nadmiaru wody i toksyn w naszym organizmie, brak ruch, dlatego tak bardzo ważna jest jakakolwiek aktywność fizyczna.

Kolejnym powodem może być również przyjmowanie niektórych leków lub suplementów czy też zaburzenia hormonalne.

W jaki sposób walczyć z cellulitem ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Musimy codziennie wykonywać ćwiczenia, aktywnie ćwiczyć szczególnie okolice pośladków i bioder, prowadzić niskotłuszczową, ale odżywczą dietę.

Kremy nawilżające, różnego rodzaju peelingi czy toniki, czyli wszystkie czynności związane z takim działaniami jakim jest pielęgnacja naszego ciała połączone z odpowiednią dietą i ćwiczeniami na pewno dadzą nam pozytywne rezultaty w walce z cellulitem.