× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Odkamieniacz w tabletkach Saeco

Korzystanie z ekspresu do kawy znajdującego się w domu z reguły jest czystą przyjemnością. Wyprodukowane domowej, pysznej kawy jest bardzo pożądaną praktyką oszczędzającą pieniądze, które wydałoby się na kupno kawy w kawiarni. Jednak korzystanie z ekspresu niesie za sobą obowiązki dotyczące jego pielęgnacji. Jednym z największych zagrożeń jest kamień, który osadza się na strukturach wewnętrznych ekspresu. Odkamieniacz w tabletkach Saeco może pomóc!

Odkamieniacz w tabletkach Saeco – jak działa?

Kamień dostaje się do ekspresu wraz z wodą. Niestety praktycznie w całym kraju woda jest wodą twardą. Oznacza to, że zawiera spore ilości jonów wapnia czy magnezu, które mogą wytrącać się w postaci białych soli. Najczęściej dzieje się to podczas podgrzewania wody w ekspresie do kawy, a z wody, która przechodzi przez wnętrze ekspresu wytrąca się osad. Ma postać białego nalotu, który zwiększa swoją ilość wraz z każdym kolejnym produkowaniem kawy. Osad sprawia, że ekspres działa mniej efektywnie, a produkowana kawa ma gorszą jakość.

Odkamieniacz w tabletkach Saeco ma za zadanie usunąć zalegający w ekspresie kamień gwarantując mu niezakłóconą pracę. Dodatkowo poprawia on jakość kawy poprzez umożliwienie elementom składowym ekspresu poprawne funkcjonowanie. Kamień, który znajduje się w ekspresie może nawet przechodzić w drobinkach do wyprodukowanej kawy zmniejszając jej aromat. Odkamieniacz w tabletkach Saeco można kupić w większości sklepów z artykułami AGD/RTV. Wystarczy użytkować go co około 2 miesiące standardowej produkcji kawy, aby sprawnie oczyścić ekspres z kamienia.

Odkamieniacz w tabletkach Saeco – wygoda i precyzja stosowania

Odkamieniacz w formie tabletek ma przewagę nad odkamieniaczem w płynie. W tabletce znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość środków odkamieniających, które wystarczy jedynie wrzucić do wypełnionego wodą zbiornika. Tabletka szybko rozpuści się w roztworze wodnym co ogranicza ryzyko dodania zbyt dużej i zbyt małej ilości odkamieniacza.