× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
dieta

Menu na diecie kopenhaskiej

Myślisz o przejściu na dietę kopenhaską, bo masz już dość tego, że pomimo ciągłych starań twoja waga stoi w miejscu, a twoja sylwetka wygląda dokładnie tak samo od lat? Jest to jakiś pomysł, jednakże do jego realizacji będziesz potrzebować sporej determinacji i zawzięcia. Przez najbliższe trzynaście dni będziesz bowiem jeść mikroskopijne porcje, które raczej nie zaspokoją twojego rozhulanego apetytu. Zobacz więc, jak może wyglądać taki typowy dzień na diecie kopenhaskiej.

Jadłospis z diety kopenhaskiej został przygotowany na siedem dni. Jako że trwa ona trzynaście dni, powtarzasz go dwukrotnie – przy drugim razie z wyłączeniem dnia siódmego. Popatrzmy jednak, co takiego będziesz spożywać. Pierwszego i zarazem ósmego dnia otrzymasz na śniadanie czarną kawę, do której możesz dorzucić zaledwie jedną kostkę cukru. W porze obiadowej ugotujesz dwa jajka i dodasz do nich jednego pomidora oraz szklankę szpinaku. A co z kolacją? Jeszcze przed godziną osiemnastą przygotujesz posiłek składający się z: kawałka wołowego befsztyka oraz kilku listków sałaty polanych oliwą z oliwek i skropionych sokiem z cytryny.

Kolejne dni nie będą wyglądać lepiej. Dieta kopenhaska niemalże każdego dnia zaproponuje ci samą kawę z cukrem na śniadanie. Dopiero piątego i zarazem dwunastego dnia możesz spożyć z samego rana coś innego – jedną dużą marchewkę startą z cytryną. Na pewno nie jest to jadłospis dobry dla osób, które od lat zmagają się z olbrzymim apetytem i nie potrafią w żaden sposób go poskromić. Dieta kopenhaska wyzbędzie cię z resztek energii. Pomyśl więc, czy jesteś na to gotowy, czy może jednak chcesz postawić na nieco zdrowsze odchudzanie.