× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry po lecie!

Lato to czas pełen wyzwań dla naszej skóry. Zmiana temperatur, wiatr, klimatyzacja, słońce – te wszystkie czynniki powodują, że skóra po okresie wakacyjnym potrzebuje regeneracji. Odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej przyniosą ukojenie, a także przywrócą właściwy wygląd i kondycję skórze twarzy, szyi, dekoltu, a nawet dłoni.

Późne lato i wczesna jesień to czas powrotu pacjentów do gabinetów medycyny estetycznej, poniżej przedstawiamy Wam polecane zabiegi, które w tym okresie są najbardziej adekwatne do potrzeb skóry, rekomendowane przez Dr Ewę Rybicką z kliniki Estetica Nova

Promieniowanie UV stymuluje działanie melanocytów, które odpowiedzialne są za wytwarzanie barwnika – melaniny. Częste przebywanie na słońcu, zwłaszcza bez ochrony przeciwsłonecznej, może doprowadzić do zaburzeń działania komórek barwnikowych. Zaczynają one wtedy wytwarzać nadmierne ilości melaniny, która gromadzi się miejscowo, tworząc zmiany przebarwieniowe. To właśnie te przebarwienia są po wakacjach jednym z głównych powodów wizyt w gabinecie medycyny estetycznej.

Doskonałym sposobem na przebarwienia będzie zabieg z wykorzystaniem lasera tulowego Lavieen – Zabieg tym laserem, wykonany w trybie subablacyjnym, powoduje mikrouszkodzenia w skórze, pobudzając ją tym samym do przebudowy. Rozbija również nagromadzone złogi melaniny, dzięki czemu wyraźnie rozjaśnia przebarwienia. „Połączenie działania lasera z rewitalizującym, odbudowującym i pobudzającym skórę do regeneracji osoczem bogatopłytkowym daje spektakularne efekty”- przypomina Dr Ewa Rybicka.  Zabiegiem, który wykorzystuje naturalne zdolności skóry do samonaprawy i przebudowy jest Dermapen – służący do precyzyjnego frakcyjnego mikronakłuwania naskórka i skóry właściwej. Powstałe mikrourazy skóry dają efekt lekkiego złuszczania oraz pobudzają zdolność naprawy oraz do fizjologicznej indukcji kolagenu. Skóra po zabiegu jest odświeżona, bardziej gęsta, przebarwienia są wyraźnie rozjaśnione już po pierwszym zabiegu, a drobne zmarszczki spłycone.

Dr Ewa Rybicka Estetica Nova

Dodatkowe procedury pielęgnacyjne, które poprawią kondycję skóry po lecie to Age Element od Mesoestetic. Celem zabiegu jest: rozświetlenie i rewitalizacja skóry, redukcja zmarszczek, a także nawilżenie i odżywienie skóry. Warto również sięgnąć po procedurę NOON – która pozwala na zastosowanie wysokiego stężenia kwasów o niskim ph bez wywołania skutków ubocznych takich jak podrażnienie, zaczerwienienie, pieczenie. Efektem pełnej procedury są rozjaśnione przebarwienia, wyrównany koloryt skóry, zamknięte pory, a także nawilżenie i odżywienie skóry.

Zabiegami, które przynoszą długofalowe efekty odżywiające skórę, poprawiające jej napięcie, a także wspierające produkcję kolagenu i uzupełniające braki kwasu hialuronowego w skórze są KARISMA –  czyli biostymulacja tkankowa z wykorzystaniem preparatu na bazie RH kolagenu, a także mezoterapia z wykorzystaniem preparatu TEOSYAL® PURESENSE REDENSITY 1 – Jest to wysokiej jakości nieusieciowany kwas hialuronowy oraz składniki służące do odzyskania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Zawarty tu kompleks aminokwasów służy do pobudzania wytwarzania włókien kolagenu i elastyny, a także wspomaga proces gojenia oraz odbudowy tkanek.

Pamiętajmy również o tym, że po słonecznych kąpielach powinniśmy zadbać nie tylko o kondycję naszej skóry, ale także skontrolować nasze znamiona. Regularne kontrole i obserwacja zmian na skórze pozwala uchronić się przed poważnymi zmianami nowotworowymi.