× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
peruki

Peruki — syntetyczna czy naturalna?

Zanim będzie można wybrać się na zakupy po nową perukę, trzeba się zastanowić, którą wybrać. Syntetyczną czy naturalna, jakie są różnice między nimi i która będzie bardziej odpowiednia. Przy wyborze trzeba się zastanowić jaką długość wybrać, kolor i rodzaj czepka.

Syntetyczna peruka

Takie peruki są wykonywane najczęściej z kanekalonu. Kanekalon to japońskie włókno, które przypomina włos ludzki. Dzięki temu można stylizować perukę dowolnie, lakierem lub prostownicą. Jednak podczas używania urządzeń do stylizacji należy pamiętać, aby używać temperatury poniżej 160 stopni. Wówczas uniknie się zniszczenia lub stopienia włosa.  Dzisiejsza technologia pozwala wykonać peruki syntetyczne, które nie posiadają nadmiernego blasku ani nie są zbyt ciężkie. Są bardzo zbliżone do naturalnych. Peruki syntetyczne mogą być wykonywane na różnych czepkach.

  • Mono top, wysokiej jakości czepek, który posiada warstwę z jedwabnej siateczki, a włosy są naszywane ręcznie.  Dzięki temu można dowolnie zmieniać i stylizować fryzurę.
  • Tradycyjny, jest to czepek wykonany maszynowo i tylko niewielki obszar na czubku głowy jest możliwy do zmiany przedziałka. Jest to dobre rozwiązanie dla osób chcących szybko zmienić wygląd np. zwolenniczki cosplay
  • Front lace, posiadają koronkową warstwę na przodzie peruki i włosy w tym miejscu są szyte ręcznie. Efekt jest naturalny. W celu nałożenia peruki z czepkiem front lace potrzebny jest klej do peruk lub taśmy dlatego, że przód peruki może trochę odstawać. Takie peruki są tańszą wersją peruki mono top.

Naturalna peruka

Takie peruki posiadają tylko włosy naturalne. Używane włosy do produkcji naturalnych peruk pochodzą z włosów europejskich, chińskich, indyjskich, mongolskich lub brazylijskich. Najlepszej jakości są włosy słowiańskie. Włosy chińskie i indyjskie są grubsze i cięższe. Naturalne peruki są produktem premium. Niestety nie są tanie, ale w zamian można otrzymać produkt najwyższej jakość z gwarancją długiej żywotności. W takich produktach widać dbałość o każdy szczegół. Peruki naturalne zapewniają realistyczny wygląd, ciężko odróżnić od włosów prawdziwych nosiciela. Czepki w perukach posiadają skrawki z mikro skóry, dzięki temu zyskuje się pełny komfort noszenia codziennego. Ten rodzaj czepków powinny wybrać osoby, których skóra ma tendencje do otarć i podrażnień lub osoby po chemioterapii. Obojętnie od przyczyny lub konieczności noszenia peruki, naturalne peruki będą najlepszym wyborem dla zapewnienia sobie blasku i komfortu.